top of page

Etkinlik Bilgileri

 

Etkinlik Adı: Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Yaz Okulu

 

Yer: Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü

 

Tarih: 27-29 / 09 / 2023

 

Başvuru için CV'nizi iletişim bilgileri bölümündeki mail adresine iletmeniz gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 01 / 09 / 2023

Bu etkinlik TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında desteklenmektedir. Katılımcıların yol, konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.


 

Solar Energy

Sunuş

AMAÇ:

Fen ve mühendislik bilimlerinde eğitim alan öğrenci veya araştırmacılar veya yakın bilimlerde çalışmalarını sürdüren katılımcılar öncelikli olmak üzere, katılımcıların yenilenebilir enerji kaynakları ve uygulamaları konusunda temel bilgilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Disiplinler arası düzenlenecek olan bu eğitimde katılımcıların deneyimlerini paylaşması ve olası iş birlikleri de amaçlanmaktadır.

 

KAPSAM:

Etkinlik üç gün olarak planlanmaktadır. Etkinlik kapsamında, katılımcılara teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir. Katılımcılara, yenilenebilir enerji teknolojileri, enerji depolama teknolojileri, güneş ve rüzgâr enerjisi hakkında bilinmesi gereken temel kavramlar, güneş ve rüzgâr enerjisinin uygulamaları ve bu uygulamalarda hangi parametrelerin dikkate alınması gerektiği anlatılacaktır. Ayrıca etkinlik kapsamında bir teknik gezi düzenlenecek ve katılımcılara bir fotovoltaik panel üretim tesisini yerinde görme fırsatı sunulacaktır. Eğitimin başında ve sonunda yapılacak olan iki sınav ile bu eğitimin katılımcılara ne ölçüde yararlı olduğu değerlendirilecektir.

Library
zyro-image.png

Hakkımızda

Enstitümüz 1978 yılında Devlet Planlama Teşkilatı (yeni adı ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı) tarafından kuruldu. Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü (EÜ-GEE), ülkemizde yenilenebilir enerji alanında kurulmuş olan ilk ve tek enstitüdür. Amacaımız enerji kaynakları ve kullanımına yönelik bilgi üretiminde ve teknolojik gelişimde öncü, ülke enerji politikalarında söz sahibi, kendini sürekli geliştiren yapısı ile alanında örnek, model oluşturan, evrensel değerlere sahip uluslararası bir enstitü olmaktır. Bu bağlamda, sürdürülebilir bir çevre için, üniversitelere, araştırma merkezlerine, sanayi kuruluşlarına ve topluma, eğitim, araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunarak, yeni,yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarına yönelik bilgi üretmek, teknolojiler geliştirmek, uygulamaya sunmak ve yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdümekteyiz.

Eğitmen Kadrosu

  Bilim Kurulu

Prof. Dr. Ceylan ZAFER 

Prof. Dr. Mustafa GÜNEŞ 

Prof. Dr. Hayati OLGUN

Prof. Dr. Engin KARATEPE

Doç. Dr. Melih Soner ÇELİKTAŞ
Dr. Öğretim Üyesi Burak GÜLTEKİN

Düzenleme Kurulu

Prof. Dr. Ceylan ZAFER - Ege Üniversitesi

Prof. Dr. Canan VARLIKLI - İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Prof. Dr. Cem TOZLU - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

Doç. Dr. Melih Soner ÇELİKTAŞ - Ege Üniversitesi
Dr. Öğretim Üyesi Burak GÜLTEKİN - Ege Üniversitesi

Ar. Gör. Fırat SALMANOĞLU - Ege Üniversitesi

İletişim

Evka 3, 119/1. Sk. No:2, 35100 Bornova/İzmir

0232 311 5007

Business Conference
bottom of page